O mně

stanislava-slavka-havlenova-sperky
Citáty Paulo Coelho naprosto vystihují můj život - plný zvratu, změn, kotrmelců, ale i pevných opěrných bodů, naděje, touhy a věčného optimismu: 

„Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“
—  Paulo Coelho

„Intenzivní život potřebuje dotek bláznovství…“
—  Paulo Coelho

Jmenuji se Slávka Havlenová a společně se svým přítelem od konce roku 2020 navrhuji a vyrábím kovové šperky pro ženu - moderní, nekonvenční - které nechají vyniknout její jedinečnosti.

stanislava-havlenova-sperky-exanimo-dural-kovove-ruzove
V čem jsou šperky EX ANIMO jiné?

Spojení kovu, korálků a provázků - čistá linie, elegance. Spojení neobvyklé, o to zajímavější. 

Základem většiny mých šperků je kovový komponent - matný či leštěný dural, který řeže, opracovává a leští můj přítel. Dural je slitina hliníku s přídavkem mědi, hořčíku, manganu nebo jiných prvků. Z kovových komponentů pak vznikají společně s korálky české a japonské výroby originální autorské šperky. Velkou výhodou duralu je to, že je velmi lehký a příjemně se nosí na krku, ruce i uších. 

Ve svém životě miluji jednoduché linie, na druhou stranu ale i pestrost, a to vše se odráží i v mé tvorbě. Každý šperk je jedinečný, stejně jako mé klientky. Tvořím i šperky na zakázku, kdy se do šperku snažím otisknout i Vaši osobitost a výjimečnost.

Vyrábím takové šperky, které bych já sama chtěla nosit a nosím. 

Má tvorba nejsou jen šperky

Ráda mám i ostatní techniky výroby šperků, neustále se učím, zdokonaluji v nich a z každé si vybírám to pravé a jedinečné pro moji tvorbu. Ať už je to technika šitého šperku, korálkové výšivky, drátování, háčkované dutinky apod.

Šperky z módních přehlídek

V loňském roce i letošním se moje šperky účastnily módních přehlídek v Mladé Boleslavi, Kolíně a Poděbradech. Souznění nádherných outfitů a šperků.

Kde koupit šperky EX ANIMO?

Šperky si můžete online vybrat a zakoupit přímo zde - na mém e-shopu.

V Praze můžete zajít do obchůdku Cvrk na Václavském náměstí – Pasáž u Stýblů nebo do Ateliéru Monsterance v Myslíkově ulici 23, kde si je můžete vyzkoušet i zakoupit. Adresy a kontakty na prodejny najdete zde. 

Zamilujte se - stejně jako já - do kombinace kovu a té nejpestřejší barevné palety korálků a šňůrek.

Vaše Slávka Havlenová

Prohlédnout šperky