O mně

 

stanislava-havlenova-exanimo-sperky-o-sperkarce

Citáty Paulo Coelho naprosto vystihují můj život - plný zvratu, změn, kotrmelců, ale i pevných opěrných bodů, naděje, touhy a věčného optimismu. Toto vše se odráží v mé šperkařské tvorbě: 

„Intenzivní život potřebuje dotek bláznovství…“
— 
Paulo Coelho-

„Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“
—  Paulo Coelho

Jmenuji se Slávka Havlenová a společně se svým přítelem od konce roku 2020 navrhuji a vyrábím kovové šperky pro ženu - moderní, nekonvenční - které nechají vyniknout její jedinečnosti.

V čem jsou šperky Exanimo jiné?

exanimo-kovovy-sperk


Spojení kovu, korálků a provázků - čistá linie, elegance. Spojení neobvyklé, o to zajímavější.  ​

Základem většiny mých šperků je kovový komponent - matný či leštěný dural, který řeže, opracovává a leští můj přítel. Dural je slitina hliníku s přídavkem mědi, hořčíku, manganu nebo jiných prvků.

Z kovových komponentů pak vznikají společně s korálky české a japonské výroby originální autorské šperky. Velkou výhodou duralu je to, že je velmi lehký a příjemně se nosí na krku, ruce i uších.  ​

Ve svém životě miluji jednoduché linie, na druhou stranu ale i pestrost, a to vše se odráží i v mé tvorbě. Každý šperk je jedinečný, stejně jako mé klientky. Tvořím i šperky na zakázku, kdy se do šperku snažím otisknout i Vaši osobitost a výjimečnost. 

TIP: Na přání vám zajistím povrchovou úpravu z ušlechtilého kovu: bílé rhodium, černé rhodium, žluté zlato, růžové zlato.

Má tvorba nejsou jen kovové šperky

Ráda mám i ostatní techniky výroby šperků, neustále se učím, zdokonaluji v nich a z každé si vybírám to pravé a jedinečné pro moji tvorbu. Ať už je to technika šitého šperku, korálkové výšivky, drátování, háčkované dutinky apod.

Šperky z módních přehlídek

exanimo-sperky-kovove-kruh-havlenova-stanislava

Šperky Exanimo zdobí modelky na přehlídkách. V roce 2023 i 2024 se mé šperky účastnily módních přehlídek v Mladé Boleslavi, Kolíně a Poděbradech. Souznění nádherných outfitů a šperků.

Kde koupit šperky Exanimo?

exanimo-sperky-nausnice-slavka-havlenova

Šperky si můžete online vybrat a zakoupit přímo zde - na mém e-shopu.

V Praze můžete zajít do obchůdku Cvrk na Václavském náměstí – Pasáž u Stýblů nebo do Ateliéru Monsterance v Myslíkově ulici 23, kde si je můžete vyzkoušet i zakoupit. V Kutné Hoře zavítejte do prodejny s názvem Galerie spirála. Adresy a kontakty na zmíněné prodejny najdete na této stránce. 

Zamilujte se - stejně jako já - do kombinace kovu a té nejpestřejší barevné palety korálků a šňůrek.

Vaše Slávka Havlenová

Prohlédnout šperky